Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centras

greitosios automobilis

Septynios dienos ligų


Septynios atsakingo ir įtempto darbo dienos užklupo Greitosios medicinos pagalbos centrą šventiniu laikotarpiu. Ligos nežino, kad šalyje šventė ir apsėda žmones kada užsimaniusios. Be abejo, dešimtys žmonių ligas prisišaukia patys. Rajono greitosios medicinos pagalbos centro direktorė Violeta Griciuvienė pateikė duomenų apie paskutinės praeitų metų savaitės iškvietimus ir kokio pobūdžio sveikatos problemos kamavo kraštiečius.

Centras sulaukė 147 medicininės pagalbos prašymų. 21 kartą medikus kvietė dėl traumų ir nelaimingų atsitikimų. Ūmios ligos užklupo 112 žmonių. Medikai keturis kartus kviesti konstatuoti mirties fakto, reanimavo 3 pacientus.
Per savaitę į gydymo įstaigas išvežti 67 pacientai, 55 jų nuvežti gydyti į kitas šalies gydymo įstaigas. Daugiausia pacientų išvežti š Šiaulių respublikinę ligoninę – 44, į Mažeikių ligoninę – 10. Sunkiausios šventinio laikotarpio ligos – infarktas ir insultas. Liūdna, kad medikai net 25 kartus vyko pas neblaivius asmenis, atvykusių medikų pagalbos atsisakė trys. Tris kartus nurodytais adresais susirgusieji nerasti. Vienas atvejis džiugus – į Moters ir vaiko kliniką Šiauliuose išvežta moteris pagimdė mažylį.
Naujametinė naktis taip pat buvo nerami – medikai sulaukė 26 pagalbos prašymų. Buvo pagelbėta keturiems traumuotiems žmonėms, vieną jų sužalojo petarda. Keturiolika kraštiečių medikus kvietėsi dėl ūmių susirgimų, vienas reanimuotas, pas neblaivius asmenis važiuota keturis kartus. Šventinėmis dienomis budėjo trys medikų brigados. Išsami statistika liudija, kokį didelį krūvį pakelia medikai.

Akmenės rajono laikraščio “Vienybė” informacija